• Kategorie
  • Szukaj
  • Klamry

Każdy mężczyzna posiada w swojej garderobie pasek do spodni lub przynajmniej kilka sztuk odpowiednich na różne okazje. Panie również mają to akcesorium schowane w szufladzie. Jest to niezwykle praktyczny dodatek, który podkreśla charakter ubioru i jednocześnie podtrzymuje go na swoim miejscu. Czasami zdarzają się sytuacje, że ulega on usterce. Najczęściej psują się klamry do paska, które są najbardziej charakterystycznym elementem. To na nich skupia się wzrok i dzięki nim można tworzyć niebanalne stylizacje. Dzięki produktom dostępnym w naszym sklepie w szybki i prosty sposób dobierzesz taką, która będzie elegancka i gustowna, a w innym zestawieniu wyeksponuje Twój indywidualizm.

Jaką klamrę wybrać?

W asortymencie naszego sklepu jest wiele rodzajów klamer, dlatego ich wybór jest istotny pod względem dopasowania do ubioru. Jeśli decydujemy się na zakup paska, to ważny jest także jego kolor. Nie wszystkie odcienie współgrają ze sobą i powinny pasować do pozostałych dodatków w stylizacji. Również zapięcie jest kluczowe i nie wszystkie wyglądają dobrze w zestawieniu z pozostałymi elementami ubioru. Klamra do paska skórzanego powinna wyróżniać się elegancją i prostotą. Klasyczne modele to te w kształcie litery H przypominające swym kształtem prostokąt.

Jeżeli zdecydujemy się na te wykonane z mosiądzu i połączone z paskami parcianymi, to możemy mieć pewność, że będą pasowały praktycznie do każdego ubioru. Pamiętajmy także o tym, aby pasek pasował do sylwetki właściciela. Modele tradycyjne ze sprzączką nie zawsze będą pasowały, gdyż zapięcie uwarunkowane jest dokładnym rozmieszczeniem dziurek na pasku, przez co dopasowanie paska jest mocno ograniczone. Rozwiązaniem w tym przypadku są klamry automatyczne, które posiadają specjalny zacisk, dzięki któremu pasek idealnie się układa bez względu na rodzaj figury.

Kilka zasad odnośnie do wyboru paska

Aby pasek służył nam jak najdłużej i był jednocześnie ozdobą, warto zapamiętać kilka istotnych zasad, którymi warto się kierować przy jego wyborze. Po pierwsze długość, która mierzona jest na dwa sposoby, a mianowicie jako odległość od klamry do środkowej dziurki, na którą poprawnie powinien być zapięty pasek lub określona jest jego całkowita długość. Prawidłowa długość paska jest zazwyczaj dłuższa od zmierzonego obwodu w pasie o 15-16 cm. Jeśli już znamy nasze wymiary i dobraliśmy rozmiar, to kolejną rzeczą na jaką trzeba zwrócić uwagę, jest szerokość.

Do ubrań formalnych takich jak garnitury najlepiej stosować gładkie paski o szerokości maksymalnie 3 cm. W tym przypadku klamra powinna być niewielka i o prostej konstrukcji. Nie zapominajmy również o kobietach, które ten niebagatelny dodatek również stosują do swoich stylizacji. Jednak tutaj różnica jest ogromna, bo ile strojów tyle możliwości. Wąskie to doskonały sposób na podkreślenie talii w sukience, do spodni idealnie pasują paski minimalnie węższe od szerokości szlufki, a jeżeli dodatkowo dołożymy do nich ciekawą klamrę, która podkreśli całą kreację, to możemy być pewni, że taki ubiór zachwyci nie tylko właścicielkę, ale również potencjalnych obserwatorów.

Klamra i pasek jako całość

Czym byłby pasek bez klamry, a jednocześnie czym byłaby klamra bez paska? Zadaniem klamry jest złączenie obu końców paska. Oba te elementy tworzą razem dodatek, który jest nie tylko praktyczny, ale sam w sobie stanowi ozdobę i podkreśla charakter kreacji. Kierując się wymienionymi wcześniej zasadami, z pewnością znajdziesz w naszym asortymencie klamrę, która spełni Twoje oczekiwania. Dlatego już dziś zapraszamy do zakupów.