Jak zmierzyć długość paska?

Jaka długość paska będzie dla mnie najodpowiedniejsza? Jak dobrać długość paska do garnituru? Jaka długość paska do spodni wygląda dobrze? Czy długość paska mierzymy z klamrą czy bez?

Są to najczęstsze pytania, które słyszymy od naszych Klientów. Długość paska do spodni jeansowych, długość paska do garnituru czy sukienki spędza sen z powiek wielu z nas. Prawidłowe dobranie rozmiaru paska nie jest jednak tak trudne, jak to się na pierwszy rzut oka wydaje. Wystarczy, że dysponujemy miarą krawiecką, a poradzimy sobie z tym zadaniem bez problemu.

Przeraża Cię miara krawiecka? Nawet, jeśli nie jesteś absolwentem miernictwa - nie przejmuj się! Każdy pasek ma dużą tolerancję zarówno na plus jak i na minus.
Aby jednak prawidłowo zmierzyć długość paska, należy odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań.

Jakie jest przeznaczenie mojego nowego paska? Do czego pasek będzie noszony?

W zależności, czy będzie to skórzany pasek do spodni, pasek do sukienki czy do eleganckiej bluzki, w innym miejscu należy zdjąć miarę. Najlepiej, jeśli założymy wybrane spodnie i użyjemy miary krawieckiej jak paska. Mamy wtedy pewność, że zmierzyliśmy się w odpowiednim miejscu. Inna będzie bowiem długość paska do spodni biodrówek, a inna jeansów z wysokim stanem, gdzie pasek wypada w talii, zwłaszcza, gdy posiadamy idealną talię osy, prawda?

 


 

Jaką długość paska wybrać?

 

PolskaGalanteria.pl oferuje swoim Klientom najwyższej jakości paski skórzane pochodzące od polskich producentów. W naszym sklepie internetowym stosujemy taką samą nomenklaturę rozmiarów pasków, jaką stosują nasi dostawcy. Podajemy więc zawsze dwa parametry: długość paska wraz z klamrą mierzoną do środkowej dziurki oraz całkowitą długość paska wraz z klamrą.

  • długość paska do środkowej dziurki – jest to długość paska mierzona od początku klamry do środkowej dziurki w pasku. Długość ta powinna być jak najbardziej zbliżona do Twojego obwodu w pasie (lub w innym w miejscu, w którym będziesz nosić pasek). Gwarantuje to pewien zakres tolerancji długości na wypadek, jeśli schudniesz (lub przytyjesz, co raczej Ci nie grozi ;-) ).

Warto zwrócić uwagę, że jeżeli w biodrach zapniesz się na czwartą dziurkę, to w talii najprawdopodobniej uda Ci się tego dokonać na trzecią lub nawet drugą dziurkę. Dobrze o tym pamiętać decydując się na rozmiar.

Ten parametr jest najodpowiedniejszy, jeśli kupujesz pasek dla siebie i możesz bez problemu zmierzyć swój obwód w wybranym miejscu.

  • całkowita długość paska (wraz z klamrą) – jest to długość mierzona od początku klamry do końca paska.

Ten parametr jest najodpowiedniejszy, jeśli zastanawiasz się jaki pasek wybrać na prezent dla kogoś, kogo dokładnych wymiarów nie znasz, ale masz choć chwilowy dostęp do jej/jego paska.

Jaki pasek wybrać dla dziewczyny?

Jaki pasek skórzany na prezent dla chłopaka?

A może szukasz prezentu dla męża lub żony?

Wystarczy, że zmierzysz jego stary pasek (wraz z klamrą).

Ważne!

Nie ma tu znaczenia czy chcesz zamówić pasek skórzany damski czy pasek skórzany męski. Rozmiar paska dobiera się dokładnie tak samo. Oczywiście ta sama procedura ma zastosowanie, gdy wybierasz pasek skórzany dla dziecka.

Jeśli nadal masz wątpliwości jaki rozmiar paska skórzanego wybrać, stworzyliśmy specjalną grafikę, która powinna Ci pomóc. Wystarczy, że znajdziesz w poniższej tabeli swój obwód w pasie (lub innym miejscu, w którym będziesz nosić pasek). Możesz też wybrać rozmiar paska znając jego całkowitą długość wraz z klamrą.


Długość paska a rozmiar

Nie ma bezpośredniego przełożenia długości paska do spodni na rozmiar ubrań, które nosisz na co dzień. Jeśli chcesz poznać swój rozmiar, po prostu zmierz się miarą krawiecką w miejscu, w którym z zasady nosisz pasek (pierwszy wymiar), lub zmierz swój stary pasek razem z klamrą (drugi wymiar).

Nadal masz wątpliwości?

Jeśli mimo wszystko nadal obawiasz się, że niewłaściwie wybrałeś rozmiar paska, lepiej zamów pasek odrobinę dłuższy - każdy pasek można bowiem skracać.

A o tym jak samodzielnie skrócić pasek dowiesz się już wkrótce z następnego artykułu na naszym blogu :)