Torebka to przyjaciółka każdej kobiety. Panie je uwielbiają i często nie mogą powstrzymać się od zakupu nowego egzemplarza. Co jednak w sytuacji, w której ilość torebek jest już bardzo dużą? Jak przechowywać torebki w szafie, aby zachować ich walory estetyczne i funkcjonalne na długie lata? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w naszym artykule. Jesteśmy przekonani, że znajdziesz w nim kilka przydatnych wskazówek, dzięki którym będziesz mogła cieszyć się z piękna swoich torebek przez kolejne lata i zawsze znajdziesz miejsce na nowy egzemplarz. Zapraszamy do lektury.

Jak przechowywać torebki - kilka słów wstępu

Co do tego, że odpowiednie przechowywanie nie tylko torebek, ale również innych elementów galanterii skórzanej, odzieży, czy obuwia wpływa na żywotność i zachowanie walorów estetycznych. Jedną z najważniejszych kwestii, jakich musisz się trzymać jest to, że torebki nie lubią ścisku! Zapomnij o upychaniu ich na siłę w pojemniku, czy kontenerku. Torebki, szczególnie te skórzane muszą mieć zapewnione komfortowe warunki. Nie możesz wystawiać ich także na niekorzystne działanie promieni słonecznych, czy mrozu. Idealnym rozwiązaniem jest oczywiście duża garderoba, w której wszystko się zmieści i leży swobodnie, jednakże nie zawsze jest taka możliwość. Sprawdźmy zatem jak przechowywać torebki w garderobie a jak w szafie.

Jak przechowywać torebki w garderobie?

Jeśli jesteś szczęściarą, która do swojej dyspozycji ma ogromną garderobę, to raczej nie powinnaś mieć problemu z przechowywaniem torebek. Najważniejsze będzie ich swobodne ułożenie np. na półkach lub na haczykach oraz zabezpieczenie ich przed zdeformowaniem. Najprostszym sposobem będzie umieszczenie w środku gazet, aby torebka w środku się nie odkształciła. Warto wykorzystać ten patent przy wszystkich torebkach, niezależnie od tego, czy jest to duży kuferek, mała listonoszka, czy niezbędna torebka typu shopper bag. Ta sama zasada tyczy się plecaków. Na rynku dostępne są także specjalne woreczki do przechowywania galanterii skórzanej, w tym również torebek. Są to wyroby, które skutecznie ochronią Twoje ulubione dodatki stylizacyjne przed kurzem i zanieczyszczeniami.

Jak przechowywać torebki w szafie?

Nie oszukujmy się, większość miłośniczek torebek mieszkających w bloku niestety nie może pozwolić sobie na dużą garderobę. Do dyspozycji pozostaje szafa w przedpokoju i to w niej musisz pomieścić wszystkie torebki? Jeśli drążek jest wolny to możesz go wykorzystać wieszając torebki na różnych wysokościach np. w dwóch rzędach, dzięki czemu zachowasz odpowiedni odstęp i w pełni wykorzystasz dostępną przestrzeń. Świetnym pomysłem są także wszelkie rozwiązania bazujące na haczykach np. dedykowanych do ręczników, czy kabli. Możesz zainstalować je np. na wewnętrznej części drzwi. Nie dość, że zaoszczędzisz miejsca w szafie, to jeszcze będziesz mieć wszystkie torebki na wierzchu. Jeśli masz dużo półek, możesz je ułożyć jedne obok drugich, pamiętając jednak o wcześniejszym wypełnieniu torebek gazetami lub reklamówkami. Modele z klamrami lub metalowymi elementami warto zabezpieczyć np. umieszczając w bawełnianym woreczku, aby nie porysowały także innych cennych torebek. Podobnie postępuj w przypadku jasnych skór, które mogą zostać pofarbowane przez inne przedmioty. Drobne kopertówki lub małe listonoszki możesz umieścić w organizerze na ubrania i dodatki. Nie upychaj ich jednak na siłę. Warto pozostawić delikatny luz, niż potem martwić się, że ulubiona torebka uległa zniszczeniu.

Zobacz naszą ofertę torebek:
torby damskie skórzane
torby męskie
listonoszki
kopertówki
kuferki
torby shopper bag
torebki na ramię