Skórzany pasek to akcesorium, które znajduje się w każdej garderobie bez względu na to, czy jest to szafa męska, czy damska. Jest niezastąpiony przy stylizacji, zarówno tej casualowej, na co dzień, jak i eleganckiej dedykowanej na specjalne okazje. Jego podstawową funkcją jest podtrzymanie spodni, aby się nie zsuwały, szczególnie wówczas gdy są nieco za duże. To jednak nie jedyny powód, dla którego kobiety i mężczyźni zakładają skórzane paski. W dzisiejszych czasach jest to element, który niesie ze sobą ogromne walory estetyczne. Warto zatem zadbać, aby pasek zawsze prezentował się nienagannie. Zastanawiasz się jak odnowić skórzany pasek do spodni? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka istotnych informacji. Zachęcamy do lektury.

Dobrej jakości pasek, który zachowa walory estetyczne na długie lata

Zakup dobrej jakości paska ze skóry to podstawa jeśli zależy Ci na zachowaniu walorów estetycznych i funkcjonalnych tego akcesorium na długie lata. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na rodzaj skóry, z jakiej wykonany został pasek. Świetnym wyborem są paski skórzane wykonane w 100% z bydlęcej skóry. Licowa skóra jest jednolita i bardzo wytrzymała, dzięki czemu często wykonywane są z niej akcesoria galanterii skórzanej. Dodatkowo tego typu skóra pozwala na wykonanie efektownych wytłoczeń i różnego rodzaju modnych i stylowych zdobień. Z bydlęcej skóry licowej wykonywane są pasy wojskowe, policyjne, oraz osprzęt jeździecki. Pasek z dobrej jakości skóry zachowa swoje walory estetyczne i funkcjonalne przez długi czas, dzięki czemu czynności związane z konserwacją będą mogły być wykonywane dość rzadko. Jak zatem dbać o pasek skórzany, gdy pojawią się już pierwsze ślady użytkowania?

Jak wyczyścić skórzany pasek od spodni?

Pierwsze pytanie, jakie z pewnością pojawi się po zakupie to: Jak wyczyścić skórzany pasek od spodni? Główną zasadą jest systematyczność. Pamiętaj o tym, aby czyścić pasek zaraz po tym jak pojawią się zabrudzenia. Istotna jest także konserwacja. Zabrudzeniami z jakimi spotkasz się najczęściej to kurz, błoto i piasek. Z nimi poradzisz sobie bez trudu. Możesz usunąć je na sucho, ściereczką lub przy pomocy miękkiej szczoteczki. Sprawa nieco komplikuje się, gdy w grę wchodzą tłuste plamy. W takim przypadku przyda Ci się bibuła lub papierowy ręcznik, dzięki którym pozbędziesz się pierwszej warstwy tłuszczu lub smaru. Następnie posyp zabrudzone miejsce mąką ziemniaczaną lub pudrem i pozostaw na około 3-4 godziny. Po tym czasie zetrzyj resztki plamy i ciesz się z pięknego wyglądu swojego paska. 

Ślady z atramentu? Z pewnością przynajmniej raz zdarzyło Ci się ubrudzić pasek od długopisu, czy atramentu pióra. Mamy dla Ciebie dobrą informację! Takie zabrudzenie wcale nie oznacza, że musisz wyrzucić swój ulubiony pasek skórzany. Najczęściej zalecanym sposobem jest spryskanie miejsca lakierem do włosów, a następnie delikatne czyszczenie z użyciem ściereczki. Przy pomocy namoczonej w zimnej wodzie ściereczki pozbędziesz się także plam z krwi. Pamiętaj jednak, aby nie przemoczyć paska oraz nie suszyć go mechanicznie np. przy pomocy suszarki. Pasek ze skóry naturalnej koniecznie musi wyschnąć samodzielnie. Nie wiesz jak wyczyścić skórzany pasek od spodni, do którego przykleiła się guma do żucia? Być może wyda Ci się to zabawne, ale rekomendowanym sposobem jest ten mówiący o włożeniu paska do torebki foliowej, a następnie do lodówki. W niskiej temperaturze guma stwardnieje i łatwo będzie można ją usunąć.


Pasek Damski Skórzany PAS-MAX (PL) Skóra Licowa EXTRA Gładki 25 mm CZARNY WERSJA IIPasek Damski Skórzany PAS-MAX (PL) Skóra Licowa EXTRA ZAMSZOWY 25 mm SUROWA SKÓRA KARMELPasek Damski Skórzany CEZ-MAR (PL) Skóra Naturalna Licowa Gładki 40 mm CZARNY

Jak konserwować pasek skórzany?

Zastanawiasz się jak konserwować pasek skórzany, aby zachować jego walory estetyczne i funkcjonalne na dłużej? Prewencyjne działanie to klucz do sukcesu. Impregnacja skóry pozwala na przedłużenie żywotności galanterii. Na rynku dostępne są specjalne pasty i balsamy dedykowane np. do impregnacji skóry licowej. Dzięki nim zachowany zostanie nie tylko piękny wygląd, ale również skóra zabezpieczona zostanie przed niekorzystnym działaniem wody oraz zwiększona zostanie jej elastyczność. Co ważne, tego typu preparaty odpowiednio zabezpieczając powierzchnię skóry niwelując ryzyko powstania nieestetycznych zagięć i pęknięć. Na chwilę uwagi zasługuje nie tylko sama skóra, ale również klamra, która jest przecież punktem centralnym jeśli chodzi o pasek. Warto czyścić ją środkiem dedykowanym do materiału, z jakiego został wykonany, pamiętając o tym, aby nie szorować zbyt mocno klamry, aby nie powstały nieestetycznie zanieczyszczenia. 

Podczas codziennego użytkowania paska oraz w czasie czyszczenia zabrudzeń należy bardzo uważać na wodę. Nie zaleca się myć go pod bieżącą wodą ani prać w pralce. Jeśli jednak dojdzie do przemoczenia lub pranie będzie koniecznością, to w kolejnym etapie pod żadnym pozorem nie korzystaj z zewnętrznych źródeł ciepła takich jak suszarka do włosów, czy ciepło z kuchenki gazowej. Pozostaw skórzany pasek do samodzielnego wyschnięcia. Istotne jest także odpowiednie przechowywanie paska. Wilgoć i ciepło nie sprzyja skórze, wybierz zatem miejsce, w którym nie ma bezpośredniego kontaktu z wodą, ogrzewaniem, czy promieniami słonecznymi. Warto pomyśleć o specjalnym woreczku, który dodatkowo zabezpieczy skórzany pasek przed zanieczyszczeniami.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą pasków skórzanych. Mamy zarówno paski męskie jak i paski damskie.