Torebka to akcesorium, bez którego nie może obyć się żadna kobieta. Jeśli gustujesz w galanterii skórzanej, to koniecznie sprawdź, jak powinno przebiegać pranie skórzanej torebki w pralce. Postaw na ponadczasowy dodatek stylizacyjny, elegancki i niezwykle praktyczny. Torebki ze skóry naturalnej są popularne bez względu na to, jaki aktualnie obowiązuje trend w modzie. Dobrej jakości torebka będzie służyć Ci przez długie lata i wzbogaci niejedną zapierającą dech w piersi stylizację. Dowiedz się jak poprawnie powinno przebiegać pranie skórzanej torebki w pralce.

Pranie skórzanej torebki w pralce - czy to możliwe?

Twoja ulubiona torebka się zabrudziła? Wylała Ci się kawa lub z pojemnika lunchbox wydostała się zawartość i ubrudziła wnętrze torebki? A może wylał się atrament z pióra, które nosiłaś w ulubionym skórzanym kuferku? Niezależnie od tego jakiego typu zabrudzenie powstało z pewnością jedną z pierwszych myśli było wypranie torebki w pralce. Zaraz po niej niewątpliwie pomyślałaś, że jest to szalony pomysł. Nic bardziej mylnego. Skórzaną galanterię można prać ręcznie, a nawet w pralce pod warunkiem, że spełnione zostaną podstawowe zasady pielęgnacji skóry. Co ważne, nie ma jednej uniwersalnej zasady. Wybrany sposób należy dopasować do typu skóry z jakiego wykonana została listonoszka, kuferek, kopertówka, czy niezawodny w wielu sytuacjach skórzany plecaczek.

Pranie torebki zamszowej w pralce

Zamsz to niezwykle popularny materiał, z którego wykonywane są nie tylko torebki, ale również odzież i obuwie. Jest także popularny w branży meblarskiej i tapicerskiej. Naturalny zamsz uzyskany ze zwierząt np. z jelenia, renifera lub owcy. Niewątpliwie jest to o wiele bardziej wymagający materiał, szczególnie w czyszczeniu i pielęgnacji niż sztuczny zamsz. Powierzchniowe plamy i zabrudzenia można usunąć przy pomocy miękkiej szczoteczki i specjalistycznego preparatu do czyszczenia zamszu. Można skorzystać z kilku domowych sposobów np. czyszczenia skóry skórką od chleba, czy przy pomocy gumki do mazania. Jeśli te metody zawiodą pozostaje pranie skóry. Przez miłośników zamszu najczęściej zalecane jest pranie w 30 stopniach, przy dużych obrotach, a następnie suszenie najlepiej samoistne. Po wysuszeniu zamsz może być nieco sztywny, ale w krótkim czasie powinien powrócić do pierwotnego stanu.

O czym musisz pamiętać piorąc skórę?

Pranie skórzanej torebki w pralce to sposób na przywrócenie jej dawnego blasku. Z pewnością sprawdzi się w przypadku torebek, które od lat schowane były w szafie i zapomniane. Jeśli jednak na co dzień chcesz cieszyć się z efektownych stylizacji na bazie skórzanej torebki to pamiętaj o okresowej impregnacji i stosowaniu specjalistycznych środków, które głęboko oczyszczą, usuną pozostałości po poprzednim impregnacie, zlikwidują zanieczyszczenia i zadbają o odpowiednią elastyczność. Nie zaleca się zbytniego namaczania skór, jednakże działanie wody nie jest tak złe, jak działanie zewnętrznych źródeł ciepła. Unikaj zatem suszenia przy grzejniku, kuchence gazowej, piecu oraz wystawiania galanterii skórzanej na działanie promieni słonecznych.