• Kategorie
  • Szukaj
  • Kuferki

W garderobie każdej kobiety poza masą ubrać znajdzie się miejsce na dodatek, jakim są torebki. Przecież inna nadaje się do pracy, inna na popołudniowy spacer z dzieckiem, a jeszcze inna na wieczorne spotkanie z przyjaciółmi. Od okoliczności często zależy to, którą torebkę kobieta wybierze. Wielkość ma tu też duże znaczenie. W końcu na wieczorne wyjście wystarczająca jest mała torebka, która pomieści telefon komórkowy, chusteczki i klucze do mieszkania. Na wyjście do pracy nieco większa, w której bez problemu nosić można rzeczy formatu A4, takie jak dokumenty czy laptopa. Z kolei na plażę potrzebna będzie jeszcze większa torba, w której zmieści się ręcznik, czapeczka z daszkiem, krem do opalania czy woda. Typ torebki, jakim jest kuferek to idealne opcja pomiędzy. Nie jest zbyt mała, ale nie jest też za duża. Pomieści i akcesoria dla dziecka, gdy akurat wybierasz się z nim na plac zabaw, ale również akcesoria do pracy, gdy przychodzi początek tygodnia.

wersja 2
wersja 2
Produkt niedostępny
blady róż
blady róż
Produkt niedostępny

Czym różni się torebka ze skóry ekologicznej od tej ze skóry naturalnej?

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz szeroki wybór torebek kuferków damskich ze skóry ekologicznej. Istnieje kilka znaczących różnic pomiędzy eko skórą a tą naturalną. Zacznijmy od tego, że skóra naturalna jest grubsza i sztywniejsza od tej ekologicznej. W dodatku posiada dość specyficzny zapach, którego trudno podrobić, a na jej powierzchni znajdują się liczne pory. Z kolei skóra ekologiczna jest miękka w dotyku, a do tego elastyczna. Nie posiada zapachu, ani porów. Nie posiada również unikalnych cech czy znamion. Eko skóra, z której wykonana jest część torebek dostępnych w Polska Galanteria jest produkowana w procesie chemicznym. Materiał jest syntetyczny. To tak naprawdę tkanina poliestrowa pokryta warstwą polichlorku winylu. To właśnie dzięki temu przypomina skórę naturalną i nie każdy potrafi ją odróżnić. Skóra ekologiczna, z której wykonuje się między innymi torebki, to świetne rozwiązanie dla kobiet, którym los zwierząt nie jest obojętny. Bowiem wybór torebek ze skóry naturalnej może nie być zgodny z ich etyką. Skóra ekologiczna w porównaniu ze skórą naturalną jest o wiele bardziej odporna na wilgoć czy wodę. Nie straszny jest jej więc deszcz.

Jak dbać o torebki ze skóry ekologicznej?

Jeśli jesteś szczęśliwą posiadaczką torebek kuferków ze skóry ekologicznej z pewnością chcesz wiedzieć, jak odpowiednio o nie dbać, by cieszyć się nimi nie przez jeden sezon, a przez lata. Aby eko skóra dobrze wyglądała, należy ją pielęgnować. Zwróć uwagę na wskazówki od producenta, które zawarte są na metce torebki. Jeśli takowych nie ma, podstawową zasadą jest ta, by przy drobnych zabrudzeniach czy zakurzeniu używać zwilżonej miękkiej szmatki w celu pozbycia się ich. W razie potrzeby możesz użyć szarego mydła uprzednio rozpuszczonego w wodzie, albo specjalnych, delikatnych środków przeznaczonych do skóry ekologicznej. W sytuacji, gdy spotka Cię deszcze, pod żadnym pozorem nie susz torebki na kaloryferze, kominku czy za pomocą suszarki. Daj jej swobodnie i spokojnie wyschnąć w temperaturze pokojowej, wieszając ją np. na krześle. Jeśli wody jest dużo, możesz posłużyć się ręcznikiem, by za jego pomocą nieco ją osuszyć. Pamiętaj, że eko skóra nie lubi wysokiej temperatury. Jeśli będziesz ją niewłaściwie pielęgnować, może dojść do uszkodzenia jej faktury. Mowa o pomarszczeniu czy popękaniu. Zadbaj, by nie miało to miejsca.