Skóra naturalna to materiał wykorzystywany w procesie produkcji różnego rodzaju wyrobów, w tym ubrań czy dodatków do stroju. Powstają z niego m.in. rękawiczki – zarówno męskie, jak i damskie. Ich atrakcyjny wygląd w połączeniu z trwałością i ciepłem, które są w stanie zagwarantować podczas trwania chłodniejszych dni, sprawiają, że sięga po nie coraz więcej osób. Trzeba jednak pamiętać o tym, że ich pielęgnacja wymaga przestrzegania pewnych zasad, aby nie utraciły swojego wizualnego piękna i były zdolne do użytku jak najdłużej. Z tego powodu postanowiliśmy dziś przyjrzeć się bliżej temu, jak wysuszyć skórzane rękawiczki w sposób nienarażający ich na zniszczenie.

Suszenie rękawiczek ze skóry – tylko w temperaturze pokojowej

Jesień oraz zima to pory roku, w których dość łatwo nasz strój może ulec przemoczeniu. To samo dotyczy rękawiczek skórzanych. Intensywne opady deszczu oraz konieczność dotykania zaśnieżonych klamek drzwi czy innych przedmiotów sprawiają, że stają się mokre. Poza tym ukryte w nich dłonie często pocą się dość intensywnie, co również zmusza do regularnego ich suszenia. W jaki jednak sposób robić to bez szkody dla rękawiczek? Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że po ich wyczyszczeniu nie powinny znaleźć się na kaloryferze. W tym celu nie należy też korzystać z urządzeń generujących ciepłe podmuchy powietrza, czyli np. suszarki do włosów. Takie działanie naraża bowiem skórzane rękawice na utracenie przez nie pierwotnego kształtu, wpływając negatywnie na ich wygląd, ale też często uniemożliwiając dalsze korzystanie z nich w komfortowy sposób. Rękawice ze skóry, aby nie ulec zdeformowaniu, powinny schnąć w temperaturze pokojowej. Po ich wyczyszczeniu wystarczy więc położyć je w bezpiecznym miejscu i pozwolić, aby stopniowo stawały się coraz mniej wilgotne. Wcześniej można także umieścić w nich zmięte kawałki papieru bez nadruków, aby zyskać jeszcze większą pewność tego, że zdołają zachować swój idealny kształt. Jeśli to dla Ciebie nie kłopot, możesz też nałożyć rękawice na dłonie i pozostać w nich do momentu ich całkowitego wyschnięcia.


          czarne rękawiczki skórzane

Nie zapomnij również o właściwej pielęgnacji skórzanych rękawiczek

Stosując się do naszych zaleceń, zyskasz pewność tego, że Twoje rękawiczki nie zostaną wysuszone zbyt prędko, co w przypadku skórzanych wyrobów jest niewskazane. Warto pamiętać również o tym, że tego typu artykułów nie należy czyścić z użyciem pralki ani z zastosowaniem środków do pielęgnacji obuwia, lecz miękką, zwilżoną ścierką z dodatkiem łagodnego środka w postaci np. dziecięcego szamponu. Przydatny może okazać się także zwykły papierowy ręcznik. Ich wnętrze należy natomiast przełożyć na drugą stronę i delikatnie wyszczotkować. Skórzanych rękawic nie zaleca się przy tym nosić codziennie, ponieważ dość prędko ulegają przepoceniu, co doprowadza do powstania nieprzyjemnego zapachu, którego pozbyć się pomaga np. skrobia ziemniaczana oraz puder dla niemowląt. Lepiej więc sięgać po nie przy szczególnych okazjach, a jeśli koniecznie musisz mieć je na dłoniach regularnie, nie zapominaj o ich wietrzeniu.