Każda kobieta lubi torebki, to fakt. Może mieć ich w swojej kolekcji bardzo dużo, tym bardziej, że rynek galanterii skórzanej wciąż ewaluuje i oprócz różnorodnej kolorystyki, pojawiają się także torebki damskie w różnych kształtach, czy wykończone różnego rodzaju dodatkami. Niezależnie od tego, czy poszukujesz torebki dla siebie, czy na prezent, warto sprawdzić, jakie są rodzaje skór na torebki, a co za tym idzie, które modele będą najłatwiejsze w pielęgnacji, które trwałe, a które zachowają swój estetyczny wygląd przez lata. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi podpowiedziami.

Rodzaje skór na torebki - przegląd

Piękna, estetycznie i starannie wykonana torebka to marzenia każdej kobiety. Chcąc jednak mieć pewność, że torebka posłuży Ci przez długie lata zachowując jednocześnie wszelkie walory estetyczne i funkcjonalne warto zapoznać się z rodzajami skór naturalnych, które wykorzystywane są do produkcji galanterii skórzanej, w tym torebek. Zapoznając się z naszym krótkim przewodnikiem, Bez trudu będziesz mogła rozpoznać typ skóry i tym samym wybrać torebkę, która w stu procentach spełnia twoje oczekiwania.

Skóra licowa

Pierwszą skórą, o której chcielibyśmy wspomnieć, jest naturalna skóra licowa. Jest to rodzaj bardzo odpornej na uszkodzenie oraz niekorzystne działanie wilgoci skóry, co sprawia, że torebki licowe stanowią największy odsetek proponowanych przez producentów torebek. Jest to odpowiednio wyprawiona wierzchnia warstwa skóry o gładkiej strukturze. Najczęściej można spotkać się z licową skórą bydlęcą, cielęcą oraz koźlęcą. Jest to gładka skóra poddawana licowaniu, dzięki czemu zwiększone zostają jej walory estetyczne. Skóra może być dowolnie barwiona. Torebki z naturalnej skóry licowej są popularne i cenione przez panie, głównie z uwagi na trwałość i odporność na zniszczenia.

plecak ze skóry licowej

Skóra lakierowana

Błyszcząca i efektowna skóra lakierowana to także świetny wybór, szczególnie wówczas, gdy chcesz uniknąć okresowej impregnacji i pielęgnacji. Torebka wykonana z lakierowanej skóry będzie sztywna, lecz co najważniejsze nie wymaga natłuszczania i olejowania jak ma to miejsce w przypadku skór licowych. Torebka bazująca na skórze lakierowanej będzie pięknie prezentowała się zjawiskowo w stylizacji wieczorowej lub biznesowej. Chcąc wzmocnić kolor lub ewentualnie zabezpieczyć torebkę przed pęknięciami warto od czasu do czasu stosować specjalny preparat chroniący.

mała torebka lakierowana

Skóra zamszowa

Zamsz albo się kocha, albo nienawidzi. Torebka wykonana ze skóry zamszowej prezentuje się zjawiskowo, jednakże chcąc cieszyć się z torebki wykonanej z naturalnego zamszu trzeba uzbroić się w cierpliwość i przestrzegać kilku zasad. Skóra zamszowa to odpowiednio obrobiona odwrotna część skóry (mizdra), którą bardzo łatwo rozpoznać dzięki charakterystycznemu meszkowi. Do czyszczenia zamszu dedykowana jest specjalna szczotka w którą warto zaopatrzyć się już w czasie zakupu torebki. Będzie przydatna także w przypadku obuwia zamszowego. Skóra zamszowa jest uniwersalna, pasuje do wielu stylizacji a jej popularność wzrasta systematycznie co kilka lat. Jest to zatem świetny wybór dla osoby lubiącej modę.

plecak zamszowy beżowy

Rodzaje skór na torebki a ostateczny wygląd

To na jaki rodzaj skóry się zdecydujesz zależeć będzie w dużej mierze od osobistych preferencji. Jeśli to Twój pierwszy zakup to świetnym wyborem będzie skóra lakierowana, która nie jest aż tak wymagająca jak inne naturalne skóry. Zamsz na pierwszy zakup z pewnością się nie nadaje, gdyż łatwo się zrazisz. Możesz także wybrać torebkę ze skóry licowej, która oprócz tego, że będzie ładnie się prezentować, to także będzie trwała i elastyczna.

Zobacz naszą ofertę torebek:
torby damskie skórzane
torby męskie
listonoszki
kopertówki
kuferki
torby shopper bag
torebki na ramię