Portfel to akcesorium, które przyda się zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Duże znaczenie dla powodzenia w życiu ma nie tylko to, jak wygląda nasz portfel, ale również to, ile w nim mamy. Wiele osób wierzy, że jest to związane nie tylko z tym, ile zarabiamy i ile zaoszczędzimy. Istnieje wiele portfelowych przesądów na przyciąganie gotówki, w które wierzy spora ilość osób. Z naszego artykułu dowiesz się, co nosić w portfelu na szczęście oraz jakie są przesądy związane z portfelami.

Portfel w prezencie przesądy - czy powinno się podarować komuś portfel?

Jednym z najbardziej znanych przesądów związanych z portfelem jest jego zakup na prezent. Kupując portfel na prezent, warto wiedzieć, że przesądy na ten temat są znane wielu osobom. Otóż portfel dawany na prezent nie może być pusty, gdyż zwiastuje problemy finansowe. Koniecznie należy włożyć do niego choć jedną monetę np. grosik. Wiele osób uważa, że dobrze jest, aby wśród monet znalazły się także łuski od wigilijnego karpia, które będą “trzymać pieniądze w portfelu”, zwiastując tym samym powodzenie finansowe. Co ważne, dużo mówi się również o tym, jaki rozmiar portfela wybrać. Najlepiej, aby był on duży tak, aby nie było konieczności składania banknotów na pół. Podobno, kiedy “czują się” one w portfelu swobodnie są w stanie przyciągać kolejne. Przesądy związane z portfelem na prezent to również jego kolor. Dobrze, aby był czerwony, gdyż złoto w połączeniu z tym kolorem to bogactwo i władza. Dla kobiet poleca się także zieleń, a dla mężczyzn granat i czerń.

Co włożyć do portfela na szczęście?

Kupując portfel na prezent czy marząc o tym, aby nasz portfel przyciągał pieniądze, warto jest włożyć “coś na szczęście”. Oprócz łusek wigilijnego karpia i grosika warto włożyć do portfela również czterolistną koniczynkę. Jest ona synonimem bogactwa, szczęścia i dobrego nastroju. Niestety o znalezienie czterolistnej koniczynki może być naprawdę trudno, dlatego można zdecydować się na włożenie zwykłej koniczyny, którą wcześniej najlepiej ususzyć. Wystarczy włożyć ją do książki i po kilku dniach powinna być sucha. Wiele osób wskazuje również, że aby mieć powodzenie w finansach, konieczne jest, aby mieć w portfelu banknot bądź monety o nominale osiem. To liczba, która przynosi szczęście w finansach. Warto mieć zawsze w portfelu banknot 10, 20 i 50 zł, bądź 1, 2 i 5 złotych. Można zadbać również o to, aby w portfelu zawsze znajdował się banknot z numerem seryjnym, w którym znajdziemy liczbę osiem. W portfelu można umieścić także liść laurowy bądź bazylię oraz lusterko, które słynie ze skłonności do podwajania pieniędzy. Należy jednak pamiętać o tym, że portfel nigdy nie może być pusty.

Czego nie nosić a co nosić w portfelu na szczęście?

Skoro już wiemy, co nosić w portfelu na szczęście, warto wskazać, czego nie powinniśmy robić oraz co może sprawić, że pieniądze nie będą się nas trzymać. Nie zaleca się, aby w portfelu trzymać paragony i rachunki, gdyż mogą one skutecznie blokować dopływ gotówki. Nie powinno się również mieć w nim zdjęć osób, które źle nam życzą, czy w przeszłości naciągali nas na pieniądze. Jeśli chcemy mieć czyjeś zdjęcie w portfelu, warto, aby była to osoba przyjazna, której my życzymy dobrze i dla której ważne jest, abyśmy mieli powodzenie w każdej płaszczyźnie życia. W portfelu nie powinno się mieć kart debetowych czy kredytowych, które są nieaktywne. Portfel nie powinien być dziurawy czy w złym stanie wizualnym, np. podarty czy brudny. Nie powinno się również kłaść go na podłodze, a także torebki, jeśli mamy w niej portfel - o czym z pewnością wie wiele Pań.

Nowy portfel przesądy - o czym jeszcze warto pamiętać?

Przesądy o nowych portfelach budzą postrach u wielu osób. Choć jest część osób, która absolutnie w nie nie wierzy. Nowy portfel to konieczność umieszczenia w nim kilku złotych. Pusty portfel może przynieść niepowodzenia finansowe, dlatego tak ważne jest, aby znajdowały się w nim pieniądze. Posiadając stary, brudny i zniszczony portfel narażamy się na mniejsze ilości gotówki - mówią o tym liczne przesądy, dlatego warto kupić nowy portfel. Powinno się umieścić w nim coś, co będzie magnesem na pieniądze. Może to być nie tylko liść laurowy czy bazylia, ale również pestka słonecznika lub kwiat jaśminu. Tradycja chińska mówi również o tym, aby umieścić w portfelu czerwoną wstążkę lub sznurek. Koniecznie należy zawiązać na nim osiem supełków, które przyniosą szczęście. Dbając o pomyślność swoich finansów, można umieścić w portfelu także koci wąs tzw. wibrys. Nie można jednak umieszczać wibrysów wyrywanych, a jedynie te, które same wypadły. Wkładając do portfela wyrwany koci wąs, można narazić się na niepowodzenia finansowe.

Nowy portfel przesądy - czy warto podarować komuś portfel na prezent?

Skoro już znamy przesądy związane z nowym portfelem i finansami, warto odpowiedzieć na pytanie, czy można podarować go na prezent? Okazuje się, że tak! Należy jednak pamiętać, że nie może on być pusty. Wybierzmy odpowiedni kolor i rozmiar oraz zadbajmy o to, aby umieścić w nim coś na szczęście. Koniecznie muszą znaleźć się w nim pieniądze. Kwota nie musi być wysoka. Może być jedynie symboliczna np. grosik. Możemy włożyć również 8 złotych (1, 2, 5 złotych) czy włożyć banknot z numerem seryjnym, w którym znajduje się ósemka. Polecana jest koniczynka, łuski wigilijnego karpia, sznurek z ośmioma supełkami czy wibrys. Portfel to naprawdę elegancki pomysł na prezent, dlatego, jeśli chcemy go kupić, zapoznajmy się z przesądami i sprawmy, że osoba, którą obdarujemy, zobaczy, że dany portfel jest tym naprawdę szczęśliwym. Czy trzeba wierzyć w te przesądy? Trudno to ocenić. Dla jednych są to przydatne wskazówki, jak dbać o swoje finanse, dla innych jedynie nieszkodliwe zabobony. Kupując portfel skórzany na prezent, pamiętajmy, aby stawiać również na wysoką jakość i niebanalny wygląd tak, aby portfel podobał się osobie obdarowanej.