Od lat zarówno modne, jak i chętnie wybierane ze względu na ich praktyczny charakter są torby typu shopper, czyli tzw. tote. Ogromna torba na ramię jest wygodna i atrakcyjna wizualnie. Można udać się z nią rano do biura, a po skończonej pracy — zapakować do niej codzienne zakupy. W zależności od materiału, z jakiego została wykonana, torebka tote może być ona torbą noszoną na co dzień jako torebka na ramię, albo też torbą typowo na zakupy, służącą jedynie transportowaniu różnego rodzaju zawartości.

Torba uniwersalna czy ozdobna?

Czy tote bag jest zatem torbą do każdej stylizacji? Uchodzi za uniwersalną i zdecydowanie sprawdzi się jako torebka „na co dzień”, dlatego zdecydowanie warto zaopatrzyć się w tego typu torbę. Naturalnie nadal pozostaną wyjątkowe sytuacje, kiedy popularna „shopperka” powinna zostać zamieniona np. na maleńką torebkę wizytową itp.

Torby tote to nadal szeroka gama różnego rodzaju modeli, a zatem nawet pośród nich znajdziesz modele bardziej i mniej wielozadaniowe. Obecnie jest to jednak kategoria toreb, po jakie wyjątkowo chętnie sięgają kobiety i w związku z tym — ich wybór jest odpowiednio duży. Sama zdecydujesz, czy Twoja torba typu shopper ma mieć charakter bardziej torby pasującej do różnych stylizacji, gładkiej i praktycznej, czy może wybierzesz torebkę typu tote w wersji ozdobnej, przykuwającej wzrok.

Duża powierzchnia tego rodzaju toreb sprzyja zamieszczaniu na niektórych ich wersjach wyrazistej grafiki bądź też motywów powstających za pomocą różnego typu naszywanych czy przyklejanych do nich materiałów. Szczególnie widać to na przykładzie filcowych torebek tote bag, opatrzonych często haftem bądź innego rodzaju aplikacjami.

Na ramię, przez ramię, czy noszona jeszcze inaczej?

Tego rodzaju torby, podobnie jak inne, zwykle mniejsze torebki damskie, występują w wariantach pozwalających na noszenie ich na różne sposoby. Najprostsze są oczywiście shopperki z jednym, szerokim paskiem zakładane na jedno ramię. Czy jednak zawsze będzie to wybór optymalny, biorąc pod uwagę nie tylko wizualne aspekty torby, ale również te praktyczne? Jeżeli Twoja torba typu tote ma służyć jedynie przenoszeniu lekkiej, ale za to objętościowej zawartości — oczywiście taki model to świetny wybór. Często w shopperce, jak sama jej potoczna nazwa wskazuje, noszone są jednak zakupy, które mogą ważyć sporo nawet przy relatywnie niewielkich gabarytach. Do takich celów zdecydowanie lepiej wybrać torebkę tote zakładaną na skos, czyli „przez ramię”, ewentualnie — z dwoma uchwytami, które są na tyle długie, że możesz torbę zarówno zarzucić na ramię, jak i na tyle krótkie, żeby chwycić jej „uszy” w dłoń i nieść niczym klasyczną, plastikową torbę na zakupy. Naturalnie torby shopper są o wiele bardziej estetyczne oraz ekologiczne od torebek na zakupy dostępnych zazwyczaj przy sklepowych kasach. Są oczywiście również shopperki posiadające długi pasek oraz dwie rączki — do noszenia na różne sposoby.

Torba tote — do biura i na plażę

Oczywiście na plażę zabrać możesz typową, przeznaczoną do tego celu, plażową torbę. Często jednak, jadąc na wakacje, poszukujesz torby, która będzie odpowiednia równocześnie: na plażę, na deptak i np. do restauracji. Niektóre spośród takiego rodzaju toreb idealnie spełniają te kryteria. Wystarczy dobrze rozejrzeć się w szerokim asortymencie shopperek, dostępnych w dobrych polskich sklepach online.

Torebki tote o takich parametrach, nawet jeśli nie są najpopularniejsze, to stanowią relatywnie duży procent wśród modeli dostępnych na polskim rynku, dlatego wciąż dość łatwo znajdziesz taką wielofunkcyjną torbę na ramię. O ile skóra naturalna nie jest najlepszym materiałem na torbę zabieraną w plener, to pośród shopperek nie brakuje modeli wykonanych z materiałów nieprzemakalnych i odpornych na blaknięcie, oraz innego rodzaju czynniki atmosferyczne i mechaniczne. Można zatem znaleźć wystarczająco elegancką torbę tote bag, spełniającą tego rodzaju oczekiwania.

To te torby robią furorę!

Tak, torby typu shopper/tote są od lat jednymi z kupowanych najchętniej. Pojemne, estetyczne i wygodne. Sprawdzą się u pań, które nie poruszają się autem i pozwolą zmieścić w torbie praktycznie wszystko, co potrzebujesz mieć przy sobie, kiedy jesteś poza domem. Do tego zostaje jeszcze miejsce na nieprzewidziane zakupy czy drobiazgi. Nierzadko duża torba tote bag dostępna jest w komplecie np. z mniejszą torebką na ramię utrzymaną w podobnej stylistyce, z kosmetyczką, albo w większym zestawie mieszczącym różne rodzaje takich damskich akcesoriów.

Bez względu na to, czym kierujesz się podczas zakupu torby, znajdziesz shopperki w kolorach: pasujących do większości stylizacji, aktualnie modnych, jak i w Twoich ulubionych, choćby nietypowych barwach. Moda zmienia się często szybciej niż indywidualne gusta, a shopperki od lat pozostają na topie. Mają pewnie niemal tyle odsłon ile oblicz ich potencjalne właścicielki. To właśnie te torby, które na długo zdobyły serca kobiet na całym świecie.

Torebka tote na każdą porę roku

Takie torby charakteryzuje również to, że właściwie niezależnie od pory roku „dobrze się noszą”. Tote bag świetnie komponuje się z grubą kurtką i ze zwiewną sukienką. Bez względu na porę roku, klimat czy aktualnie panującą pogodę — torba rodzaju shopper będzie Ci wiernie towarzyszyć.

Wystarczy jedynie, że wybierzesz optymalny dla siebie model, albo kilka — pasujących do różnych strojów. Torebki tote noszone na co dzień to już stały element miejskich, ale nie tylko, krajobrazów. W zależności od potrzeb pomieszczą: portfel, klucze, kosmetyki, dokumenty, laptopa i wiele innych przedmiotów używanych rutynowo nie tylko w domu. Jeżeli jeszcze nie masz takiej torby — zwróć uwagę na tote bag, a szybko przyznasz zapewne, że był to trafiony zakup! Zabierz ze sobą torbę typu shopper: na zakupy, na spacer, do pociągu i wszędzie, dokąd tylko chcesz. Pamiętaj, że shopperka nie musi być wypełniona po brzegi, a nadal pozostaje torbą wybitnie wygodną i funkcjonalną.