Poszukiwanie prezentu dla mężczyzny czy kobiety nie jest łatwe, w końcu często trudno jest trafić w gust osoby obdarowanej. Wiele osób decyduje się na zakup uniwersalnych i przydatnych elementów galanterii, czyli portfeli. To uniwersalna propozycja dla wielu osób. Okazuje się, jednak, że istnieje kilka przesądów, które wskazują, jaki portfel wybrać oraz co włożyć do portfela na prezent. Odpowiemy na te wszystkie pytania, dodatkowo z naszego artykułu dowiesz się, czy kupuje się portfel na prezent.

Czy można dać portfel na prezent?

Portfel to idealna propozycja dla osób, które szukają praktycznego upominku dla bliskiej osoby czy znajomego. Nadaje się na urodziny, imieniny, święta, na rocznicę ślubu i wiele innych okazji. Można podarować go młodym, jak i starszym. Okazuje się, że portfel na prezent to wiele przesądów, dlatego należy zrobić wszystko, aby uczynić go tym szczęśliwym, który przyniesie pomyślność finansową osobie obdarowanej. Istnieje na to kilka sposobów. Dzięki nim osoba, której podarujemy taki prezent, będzie zachwycona jego wyglądem i funkcjonalnością, nie martwiąc się o przyszłość. Odpowiadając na pytanie, czy kupuje się portfel na prezent, należy odpowiedzieć twierdząco! To doskonały pomysł dla każdej osoby, ważne jednak, aby nie był pusty. Tylko wtedy będzie miłym upominkiem! Co ważne, wiele osób wskazuje, że nie powinno się kupować portfela sobie, a otrzymać go w prezencie, dlatego nie należy się długo zastanawiać tylko wybrać idealny model dla osoby, którą chcemy obdarować.

Portfel na prezent przesądy

Z portfelem na prezent wiąże się kilka przesądów. Mówi się, że podarowany jest symbolem powodzenia finansowego. Istnieje jednak jeden warunek, konieczne jest, aby znalazło się w nim coś na szczęście oraz choć jedna moneta. Wiele osób wskazuje, że portfela nie powinniśmy kupować sobie sami, tylko wtedy możemy mieć gwarancję dostatku. Kupując portfel na prezent, koniecznie należy stawiać na modele duże, w których banknoty i monety będą miały swobodę i nie będzie konieczności zginania ich na pół. Pieniądze, które w portfelu mają pełen luz, mogą przyciągać kolejne, dlatego jest to tak ważne. Przesądy o portfelach na prezent mówią także o kolorystyce. Jako upominek warto wybierać portfele czerwone i zielone dla kobiet. Dla mężczyzn idealnym kolorem będzie czerń i granat. Barwy te mają zapewnić pomyślność finansową.

Portfel na prezent co włożyć do środka?

Wybierając portfel na prezent, pamiętajmy o tym, aby umieścić w nim coś, co będzie istnym magnesem na pieniądze. Koniecznie musi znaleźć się w nim jakiś pieniądz. Nie powinno się dawać komuś pustego portfela, dlatego zaleca się, aby włożyć, choć grosik na szczęście. Mówi się, że ma on pomóc w rozmnożeniu pieniędzy i przynieść pomyślność w finansach. Zaleca się również, aby do portfela na prezent włożyć wibrys, czyli koci wąs. Nie może być to jednak wyrwany czy ucięty wąs. Musi to być wibrys, który samoczynnie wypadł kotu. Kiedy włożymy wibrys wyrwany czy ucięty, możemy narazić osobę obdarowaną na niepowodzenia finansowe. Włożenie znalezionego kociego wąsa do portfela powinno przynieść pomyślność. Dużo mówi się także na temat łusek wigilijnego karpia, które włożone do portfela mają przynieść pomyślność finansową.

Portfel na prezent - co jeszcze możemy włożyć?

Już wiemy, że wybierając portfel na prezent, powinno się włożyć do niego choć jeden pieniądz oraz coś na szczęście. Nie musi to być wibrys czy łuski karpia wigilijnego, a np. czterolistna bądź zwykła koniczynka, którą uprzednio można zasuszyć. Może to być także bazylia, liść laurowy, pestka słonecznika czy kwiat jaśminu. Wiele mówi się również o tradycjach chińskich, gdzie szczęście i powodzenie w finansach ma przynosić czerwony sznureczek czy wstążka. Na niej należy zawiązać osiem supełków, które mają przynieść bogactwo i powodzenie. Jeśli planujemy włożyć do portfela więcej pieniędzy niż grosik na szczęście, możemy umieścić w portfelu banknot z numerem seryjnym, w którym znajdziemy liczbę osiem, która przynosi bogactwo i pomyślność. Można również umieścić kwotę 8 złotych bądź 80 złotych.

Portfel na prezent - o czym należy pamiętać?

Wybierając portfel na prezent, stawiajmy na modele większe, wysokiej jakości, które będą praktyczne i funkcjonalne dla osoby obdarowanej. Zwróćmy uwagę na ilość przegródek, w końcu wiele osób na co dzień przechowuje w portfelu wiele kart, dokumenty, monety i banknoty. Dobrze, jeśli portfel będzie duży i w kolorze, który “przyciąga pieniądze”. Dla kobiet poleca się czerwień i zieleń, natomiast dla mężczyzn czerń i granat. Wybór nie będzie łatwy, przez wzgląd na sporą ilość modeli, jednak można mieć pewność, że osoba obdarowana będzie zachwycona prezentem. Oczywiście w sprzedaży występują inne kolory. Osoby, dla których zabobony i przesądy są bez znaczenia, chętnie wybierają inne kolory na prezent, które mogą podkreślić charakter osoby obdarowanej. Ważne jest jednak nie tylko to, aby portfel posiadał piękny kolor, ale również to, aby był wygodny w codziennym użytkowaniu. W końcu portfel towarzyszy nam na co dzień, dlatego komfort ma tu kluczowe znaczenie.

Przesądy o portfelu na prezent - podsumowanie

Wiemy już, że portfel jest idealnym wyborem na prezent dla przyjaciół, rodziny i znajomych. To właśnie ten podarowany egzemplarz, a nie kupiony samodzielnie ma przynieść szczęście i bogactwo. Jeśli wierzymy w przesądy o portfelu na prezent, wybierajmy czerń czy granat dla Pana lub zieleń, czy czerwień dla Pani. Bierzmy portfele większe, z dużą ilością przegródek, w których banknoty mogą mieć dużo luzu i swobody, w ten sposób będą przyciągać więcej gotówki. Do portfela na prezent dobrze jest włożyć coś na szczęście, koniecznie monetę, a także koniczynkę lub sznurek z ośmioma supełkami. Jeśli znajdziemy koci wibrys czy łuski wigilijnego karpia, również można umieścić je w portfelu. Ważne, aby podarować prezent z serca, wtedy z pewnością będzie on szczęśliwym podarunkiem, który zapewni finansowe bogactwo na lata.