Obecny rynek oferuje niebywale szeroki wybór wszelkich przydatnych i niezbędnych akcesoriów, bez których nasze życie byłoby nieco skomplikowane. Tak właśnie jest z portfelem. Zapominając go z domu stajemy się anonimowymi osobami bez dokumentów, pieniędzy, zdjęć bliskich, a nawet ubezpieczenia, bo przecież to właśnie w portfelu większość z nas trzyma te najważniejsze rzeczy. Wybierając portfel warto zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał, z którego został zrobiony, a jak wiadomo od lat, najlepszym materiałem na portfel jest skóra naturalna. Dlaczego warto zainwestować w skórzany portfel?

Właściwości skóry naturalnej

Naturalna skóra jest materiałem znacznie bardziej wytrzymałym niż inne, sztuczne tkaniny. Nie przeciera się i nie zużywa, dlatego też wyroby skórzane, choć droższe od pozostałych, służą przez wiele sezonów, a nawet lat. Skóra naturalna jest wodoodporna. W przypadku portfela ryzyka zamoczenia gotówki, dokumentów i zdjęć spada diametralnie. Wyrobienie nowych dokumentów trwa, starych zdjęć pamiątkowych już się nie odzyska, a zalane banknoty trzeba wymieniać w banku, gdzie nierzadko należy zapłacić dodatkowo prowizję. Ze skórzanym portfelem te sytuacje ci nie grożą! Dużym atutem naturalnej skóry jest jej elastyczność. Włożone w skórzany portfel dokumenty będą nie tylko chronione przed wilgocią ale i brzydkim odkształceniem. Dzięki swojej elastyczności skórzany portfel umożliwia przechowywanie większej ilości dokumentów i kart w przeciwieństwie do portfela wykonanego ze sztucznego lub syntetycznego materiału np. z nylonu.

Wygoda użytkowania

Skórzany portfel jest wygodniejszy w użyciu niż pozostałe modele, wykonane z innych materiałów. Naturalna skóra jest odporna na deszcz i wilgoć, a gdy się zabrudzi, łatwo ją wyczyścić za pomocą wilgotnej szmatki. Skóra nie wymaga specjalnego traktowania, a jej powierzchnia nie wyciera się. Portfele ze sztucznych lub syntetycznych materiałów są skazane na szybkie niszczenie. Wystarczy wielokrotne trzymanie takiego portfela w ręku, chowanie i wyciąganie z torby, a pierwsze ślady użytkowania będą widoczne gołym okiem. Przy wyrobach ze skóry naturalnej nie ma takich problemów. 

Zawsze na czasie

Skóra naturalna jest materiałem modnym od zawsze. Jej ponadczasowość wynika z jej wszechstronnych właściwości, które podkreślają jej zalety. Ze skóry produkuje się wiele modowych akcesoriów, takich jak portfele damskie i męskie, paski, plecaki, torby, a nawet rękawiczki, które są trwalsze i mniej podatne na zniszczenie. Skórzany portfel to atrybut obowiązkowy. Dobrze więc, by posłużył przez wiele lat.

Zakup warty inwestycji

Wyroby skórzane są droższe, głównie ze względów ich pozyskiwania i szczególnych właściwości. Jedno jest jednak pewne. Wydając jednorazowo większą kwotę masz gwarancję, że zakupiony portfel będzie ci służył przez wiele lat. Decydując się na tańsze materiały, automatycznie narażasz się na ponowny zakup tego samego przedmiotu w ciągu najbliższych 2 lat. Dzieje się tak, dlatego, że tanie materiały szybciej się zużywają, a ich jakość drastycznie spada. Będąc zmuszonym do kupna nowego, tańszego portfela co dwa lata, wydajesz więcej niż przy jednorazowym zakupie wyrobu skórzanego. Zdecyduj sam, który materiał jest lepszy?